Margus Karu

11.09.1984 – 05.06.2017 

Margus Karu sündis Tallinnas. Ta on aja- ja elurändur ning kirjanik, kes töötas ka filmi- ja reklaamiprodutsendi, casting manager’i ning ürituste korraldajana.

Margus Karu debüütromaanist „Nullpunkt“ (2010) sai menuromaan, millest on tehtud film, seriaal ja lavastus. 2016. aastal ilmus see ka leedu keeles („Nulinis taškas“).


2015. aastal ilmus Margus Karu teine romaan „Täna on täna ja forever on forever“, mis puudutas paljude südameid.

Ehkki Karu elu jooksul jõudsid ilmuda vaid need kaks, jõudis ta kirjutada palju rohkem. „Hobune Henry unenägu“ ilmumise nimel alustasid Margus Karu, Britt Samoson ja Johannes Naan koostööd juba pikka aega tagasi ning kõigest sellest, kuidas see raamat peaks välja nägema, jõudis Karu rääkida ja jätta palju detailseid juhiseid. Selle tõttu on meil õnnestunud hobune Henry, tänu kõigile toetajatele, ka sellisel kujul, nagu Karu tahtis, lugejateni tuua.

Lisaks sellele on paljud lugejad ja lähedased nii intervjuudest, lugejakohtumistelt kui ka lihtsalt Karult endalt kuulnud veel teistestki käsikirjadest nagu näiteks „Laser Paul“, „Parabool“, „Mu parim sõber“, „Kiibiraamat“ või luulekogust, mis pidi moodustuma personaalluulest, mida Karu oli kirjutanud inimestele hetkedest, kui nad ta hinge puudutasid.

Kõik nendest käsikirjadest ei jõua ilmselt kunagi sahtlitest, arvutitest ja lugudest kaugemale, kuid meil on väga hea meel, et „Hobune Henry unenägu“ on kaante vahele jõudnud. See annab ehk natukenegi edasi kogu seda argimaagiat ja eluilu, mida Margus Karu inimesena endaga kaasas kandis ja endast välja kiirgas.

Kogu raamatu müügist saadav tulu läheb Margus Karu sihtasutusele, mis suunab selle heategevusse – avastamaks ja toetamaks noori talente ning vaimse tervise alaseks teavitustööks.